Інвалідність при сечокам'яній хворобі в Украине

22.12.2024
|

Необхідність у напрямі на МСЕ виникає за наявності непереборного каміння нирок і сечоводів або ускладнень у вигляді хронічного пієлонефриту та гідронефрозу в осіб, зайнятих у протипоказаних умовах праці та які потребують раціонального працевлаштування зі зниженням кваліфікації чи обсягу трудової діяльності, або у разі обмеження можливості працевлаштування.

Абсолютно протипоказаними видами та умовами праці при сечокам'яній хворобі слід вважати:
- важка фізична праця;
- роботу за умов несприятливого мікроклімату;
- постійний контакт із нефротоксичними отрутами (солі важких металів);
- роботу зі шкідливими фізичними факторами (струми високої та надвисокої частот; іонізуюча радіація);
- роботу, пов'язану з вібрацією та тряскою.

Підставою для направлення на МСЕ при сечокам'яній хворобі є розвиток ускладнень у вигляді безперервно рецидивуючого пієлонефриту або хронічний пієлонефрит IIA ступеня, стабільної форми, і вище. Показанням для направлення на МСЕ слід вважати виникнення в післяопераційному періоді непереборного сечового нориці внаслідок паліативної операції (пієло- або уретеролітостомія) або внаслідок стриктури сечоводу.

Приєднання ниркової недостатності IIIБ ступеня та необхідність постійного стороннього догляду можуть бути підставою для встановлення I групи інвалідності.

При направленні на МСЕ хворих із сечокам'яною хворобою, крім загальноприйнятих досліджень, зазвичай потрібні дані оглядової та екскреторної урографії, УЗД нирок, рівня сечовини та креатиніну крові, проби Реберга.
Коментарі
Леонид | 25.07.23
Здравствуйте.Заключение КТК Признаки МКБ ,камни обеих почек. Двухсторонний пиелоуретерит. Хронический левосторонний пиелонефрит. Локальный нефросклероз правой почки. Положена мне группа?
Admin | 25.07.23
Навряд чи.

Питання доцільності направлення на МСЕК вирішує ЛКК лікувального закладу.
А на ЛКК, у разі потреби, може направити лікар, якій Вас лікує
алла | 25.04.14
У меня почка подковообразная, мочекаменная болезнь и хронический пиелонефрит . Положена ли мне группа?
Сергей | 02.03.13
Здравствуйте! В 1989 году при прохождении службы в СА была получена травма при исполнении военной службы. В результате травмы была удалена правая почка. на сегодняшний день у меня хронический пиелонефрит, мочекаменная болезнь единственной левой почки.Могу ли я оформить группу инвалидности?
Admin | 06.03.13
Добрый день, Сергей! Отсутствие одной почки не зависимо от функциональности единственной здоровой почки является основанием для установления 3-й группы инвалидности. Если есть признаки ХПН, до степень инвалидизации увеличивается по мере прогрессирования признаков ХПН. Рекомендую обратиться к наблюдающему нефрологу за направлением на стационарное лечение и далее подавать документы на МСЭК.
Светлана | 10.03.12
Подлежит ли переведение на группу инвалидности больного хроническим пиелонефритом и мочекаменной болезнью, если больной на диспансерном учете с 1980 года и страдает логоневрозом с детства (больной 1966 г. рожд.)?
Admin | 10.03.12
Здравствуйте, Светлана. Данному пациенту необходимо обратиться к наблюдающим его нефрологу и психоневрологу с вопросом относительно возможности подать документы на МСЭК. С критериями оценки состояния здоровья при комиссионной экспертизе можно ознакомиться в данной статье