Інвалідність при артрозі в Украине
10.02.2025 | | |
Інвалідність при артрозі може бути встановлена в Україні, якщо захворювання призводить до стійких функціональних порушень опорно-рухового апарату, значно обмежує рухливість, працездатність або здатність до самообслуговування. Підставою для надання інвалідності є тяжкі стадії артрозу (ІІІ–IV), ураження великих суглобів (кульшового, колінного), больовий синдром, деформація суглобів, а також неефективність консервативного або хірургічного лікування.
Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) оцінює ступінь порушень залежно від клінічної картини, рентгенологічних змін, обмеження рухливості суглобів і впливу на здатність виконувати повсякденні або професійні обов’язки. ІІІ група інвалідності може бути встановлена при помірних порушеннях, які обмежують працездатність. ІІ група надається у разі виражених порушень рухливості та болю, що суттєво знижують якість життя. І група призначається при тяжких випадках, коли пацієнт не здатний пересуватися чи самообслуговуватися без сторонньої допомоги.
Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) оцінює ступінь порушень залежно від клінічної картини, рентгенологічних змін, обмеження рухливості суглобів і впливу на здатність виконувати повсякденні або професійні обов’язки. ІІІ група інвалідності може бути встановлена при помірних порушеннях, які обмежують працездатність. ІІ група надається у разі виражених порушень рухливості та болю, що суттєво знижують якість життя. І група призначається при тяжких випадках, коли пацієнт не здатний пересуватися чи самообслуговуватися без сторонньої допомоги.
Питання доцільності направлення на огляд експертної команди вирішить лікар, який Вас лікує
Зверніться до травматолога. Він вирішить питання направлення на огляд експертної команди.
Рентгенографія ліктя
На р-грамах правого ліктьового суглоба: кістковий фрагмент 12*10 мм з чіткими контурами на рівні літерального відростку плечевої кістки. Епіметафіз плечевої кістки дещо деформований. Екостоз на рівні проксимального метафізу променевої кістки. Оусифіти в периартикулярних м'яких тканинах, субхондральний склероз, крайові остеофіти суглобових поверхонь.
Висновок:остеоартроз 2 ст.правого ліктьового сушлобу,осифікатив проекції навколосуглобових м'яких тканин.
Рентгенографія зап'ястка
Праве передпліччя - помрна деформація променевої кісти (індивідуальний варіант?) Остеоартроз 1 ст в променево-зап'ястковому та дистальному ліктьо-променевому суглобі.
Підскажіть будь-ласка чи надається 3 гр інвалідності за даним діагнозом ?
Питання доцільності направлення на МСЕК вирішує ЛКК лікувального закладу. А на ЛКК може направити лікар, який Вас лікує
Висновок : Картина міжхребцевого остеохондрозу. Унковертеьральній артроз. Підвивіх атланто-осьового суглоба. Правобічний сколіоз. Випрямленний лодроз. Помірні стенози корінцевих каналів.
Кт -грудного відділу хребта.
Висновок : Картина міжхребцевого остеохондрозу. Грижа дисків ТН9-ТР10
Кт-поперекового відділу хребта
Висновок : Картина дегеративно дистрофічних змін поперекового відділу хребта. протрузія диска L 5-S1. Спондилоартроз. Сколіоз. Артроз крижово-клубових зчелувань.
Часто клинне спину... що не можу ходити по 2 дні, це бувае також без нагрузок на хребет... При нахили у низ.
Проблеми з тиском і пульсом, постійний головний біль... який проходе тільки при прийомі бета-блокаторів...
біль у шиї... теж постійна. Бувае боляче дихати, віддае у спину.
ознаки судинної дистонії.
ознаки венозної дисциркуляції з порушинямвенозного відтоку по хребтовим венам та венам Резенталя.
ДИЛЯТАЦІЯ ВНУТРІШНЬОЇ яремної вени справа ( компенсаторне посилення венозного відтоку)
Деформація обох хребтових артерій, ймовірно, обмовлені патологією шийного відділу хребта.
При поворотній пробі виявлні ознаки екстравазальної компресії у сегменті V3 лівої ХА при повороті праворуч.
Питання доцільності направлення на МСЕК вирішує ЛКК лікувального заклада. А на ЛКК може направити лікар, який Вас лікує, після проведення всіх лікувальних заходів і уточнення ступеню функціональних порушень.
24 года, Неклассическая гиперплазия коры надпочечников, классический Синдром Эларса Данлоса в следствии сложной моноалельной делеции гена TNXB (заболевание орфанное по миру, но в Украине в список орфанных не входит, но таким является). Остеоартрит лучезапятных, плечевых, тазобедренных, голеностопных, коленных суставов, гипермобильность тазобедренных суставов, артроз лучезапятных 2 стадия, артроз голеностопных 3 стадия, варикозное расширение вен ног, венозная недостаточность 2 стадии, дисцикуляторная энцефалопатия 2 стадии. Присутствует ограничения по рабочей специальности (работаю на профессии на которую учился, сложно работать).
{Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства охорони здоров'я
№ 919 від 30.12.2015
№ 731 від 29.06.2017
№ 2664 від 24.12.2019}
Чи можна групу отримати і яку ?
Тому заочно нічого конкретного сказати не можна.
Питання доцільності направлення на МСЕК вирішує ЛКК лікувального закладу.
А на ЛКК, в разі потреби, може направити лікар, який Вас лікує
А на ЛКК, у разі потреби, може направити лікар, якій Вас лікує
Підскажіть будь-ласка, в мене з народження вроддена вада лівої стопи у вигляді порожнистої стопи, зараз мені 35 років, зменшення заднього відділу стопи на 3 см, деф. артроз лівого гомілково-стопного суглоба 3ст., підтаранного с-бу 4ст.
Рекомендовано хір. операція. Правий гомілковостопний с-б 1ст
Чи можу я отримати інвалідність с з таким діагнозом?
А на ЛКК, у разі потреби, може направити лікар, якій Вас лікує
А на ЛКК може направити лікар, який Вас лікує, якщо це буде необхідно.
Тому зі своїм питанням спочатку зверніться до свого сімейного лікаря
Питання про доцільність направлення на МСЕК вирішує ЛКК(лікарсько-консультативна комісія) лікувального закладу.
А на ЛКК може направити лікар, який Вас лікує, якщо це буде необхідно.
протрузіями дисків L3-L4, L4-L5. Задня напівциркулярна кила диска L5-S1. Форамінальний стеноз на рівні
L4-L5, L5-S1. Спондилоартроз. Дегенеративний стеноз хребетного каналу на рівні L4-L5, L5-S1.Чи могу ращитовать на группу.
Має значення тільки суттєве порушення функції хребта та ступінь вираженості неврологічних ускладнень.
А на ЛКК може направити лікар, який Вас лікує, якщо це буде необхідно
А на ЛКК може направити лікар, який Вас лікує, якщо це буде необхідно.
Тому зі своїм питанням спочатку зверніться до свого сімейного лікаря
У мене гіпертонічна хвороба 3 стадії,3 ступеня,ризик 3(високий).Атеросклероз брахіоцефальних артерій.
Наслідки перенесеного ГПМК в басейні правої середньої мозкової артерії у вигляді лівобічної пірамідної недостатності.
Цереброваскулярна хвороба.Дисциркуляторна енцефалопатія 2 ст.Поширений остеохондроз хребта.
Я військовий ЗСУ.
Чи дають інвалідність і списують з збройних сил?
А щодо групи інвалідності рішення винесе МСЕК після огляду.
А на ЛКК може направити лікар, який Вас лікує, якщо це буде необхідно.
Тому зі своїм питанням спочатку зверніться до свого сімейного лікаря або травматолога.
А на ЛКК Вас направить сімейний лікар.
Так що спочатку зверніться до свого лікаря.
Питання про доцільність направлення на МСЕК вирішує ЛКК лікувального закладу після проведення повноцінного лікування та уточнення ступеню функціональних порушень
Имею дисплазию соединительной ткани ( недеференцированная форма), сколиоз, двухсторонний коксоартроз тазобедренных суставов 2 ст. Хроническая персистенция вируса Эбщтейна Барра. Полиморфизм генов фолатного цикла. Мрт. Головного мозга : ознаки поодиноких вогнищ гліозу вазо генного характеру, фенестрація передньої сполучної артерії, задня трифуркація правої ВСА, гіпоплазія v4 сегменту правої ХА.
МРТ ГРУДНОГО ВІДДІЛУ ХРЕБТА : фізіологічний грудний кіфоз поглиблений , ротація тіл хребців. Th8-Th9, Th9-Th-10, Th10-Th11 дорзалні випинання дисків до 1.6-1.7 мм . Гіпертрофія передньої і задньої поздовжніх зв‘язок. Ознаки дегенаривно - дистрофічних змін в грудному відділі хребта остеохондрозу данного відділу хребта 1-2 ст. Артрозування дуговідросткових та реберно - хребцевих зчленувань.
Мрт шийного відділу хребта. : ознаки дегенеративно дистррфічних змін в шийному відділі. Остеохондрозу 1 ст. Реактивного лігаментозу. Артрозування договідросткових зчленувань с 5-с 6; с 6-с7.
Мрт поперекової крижового відділу хребта. : дегенеративно дистрофічні зміни остеохондроз 1-2 ст з помірними протрузіями дисків на рівні обстеження. Артрозування дуговідросткових зчленувань.
Висновок лікаря травматолога - значні порушення. Але завідуюча виправила і написала не значні. Мала вона право виправляти лікаря? Що меня тепер треба робили. Збираю документи для мсек. Заключення невропатолога -хронічне порушення мозкового кровообігу з вестиболоатакстчним та цифалгічним синдромом.
Заключення кардіолога : пролапс мк 1 ст. Соматоформна вегетативна дисфункція . Панічні атаки.
Можу я з такими діагнозами претендувати на групу інвалідності ? Як що так, то на яку? Відчуваю постійні болі в хребті. Сидіти можу тільки на двох стулках - ліву ногу треба піднімати- інакше сильно болить поперек. Простріли в шиї , які віддають в голову при повороті голови і відкриванні рота. Порушення ковтання. Постійний біль в ребрах. Біль в попереку. Не можу ні стояти , ні сидіти. Ходити можу десь метрів 100 і сраку шукаю де сісти - бо болять стегнові суглоби.
Без изменений, повторно прошли консультация Киев :висновокМ 19.08.Первинний артроз iнших суглоб iв,, Iншоi локалiзацii Пiслятравматичний артроз 4ст таранной - пяточного суглоба з узорами та дрiбновогнищевою перебудовою суглобових поверхности таранноi та пятковоi кiстки. Невирноконсалидований перелом як в першому диагноз + порушення функцii правоi нижньоi кiнцiвки. Порушення функцii в динамiки. Рекомендации:Оперативное лiкування . (Артродез) + сахарной диабет 2 ст, та гипертония 2 ст. Подали наМСЭК . Чи можемо ми розрахуватись на инвалiднiсть 3 група? Бо нам вiмовяють як не значне калiцтво та не значнi супутнi
Перебування, обстеження, харчування в клініці інституту - за Державний кошт.
Подскажите пожалуйста.
Сегодня сделал мрт шейного отдела позвоночника.
Обнаружили... Унковертебральний артроз (С5-С6) Початковi дегенеративні зміни шейного віділу хребта.
Могу ли я претендовать на 3 группу инвалидности.
Зарание спасибо
Вопрос о целесообразности направления на МСЭК для определения группы инвалидности решает ВКК лечебного учреждения после полного клинического обследования,проведения полноценного адекватного лечения и уточнения степени функциональных нарушений
После полного клинического обследования,проведения полноценного адекватного лечения и уточнения степени функциональных нарушений, ВКК лечебного учреждения установит целесообразность направления Вас на МСЭК для определения группы инвалидности.
Поэтому вопрос о целесообразности направления на МСЭК для определения группы инвалидности решает ВКК лечебного учреждения
По остеохондрозу без нарушения функции позвоночника. Группа не определяется.
Церебральная ангиопатия без существенных осложнений тоже не есть основание для группы инвалидности
Если Вы не согласны с решением МСЭК, обжалуйте его: напишите заявление, чтобы Вас направили на областную МСЭК. Если областная не решит вопрос, имеете право взять путевку на обследование в институт экспертизы -Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності. Розташований в місті Дніпро. Є органом Міністерства охороні здоров,я України.
Перебування, обстеження, харчування в клініці інституту - за Державний кошт.
Для начала обратитесь к своему врачу
Зверніться зі своїм питанням до лікаря. Він має встановити ступінь функціональних порушень та визначить чи потрібно скеровувати Вас на МСЕК