Поради щодо проходження комісії МСЕК

21.12.2024
|

Багато хворих, які вперше звертаються до МСЕК, залишаються незадоволені винесеними рішеннями та самою процедурою огляду, оскільки змушені займатися дооформленням документації, проходити додаткові клініко-лабораторні обстеження.

Декілька простих порад допоможуть у вирішенні подібних проблем.

Підготовка документів

Насамперед необхідно перевірити правильність оформлення документації, яка буде представлена ​​на експертизу.

Направлення на медико-соціальну експертизу (ваш основний документ), що оформляється в лікувальному закладі за місцем спостереження та лікування, має бути засвідчено печаткою цієї установи та не менше ніж трьома підписами лікарів (включаючи підпис голови лікарської комісії або головного лікаря).

Виписки зі стаціонарів мають бути засвідчені їх печатками (наявності лише кутового штампу та особистого друку лікаря – недостатньо).

Перевірте правильність паспортних даних у вищезгаданих документах, оскільки помилка навіть в одній літері призведе до їх недійсності.

Зробіть ксерокопії всіх виписок зі стаціонару та додайте їх до направлення на МСЕ, бажано в хронологічному порядку. На огляд обов'язково беріть оригінали всіх виписок зі стаціонару та інших медичних документів (експерти МСЕ звірять їх з ксерокопіями і оригінали вам повернуть).

Важливе значення в експертизі мають результати вашого спостереження та лікування у поліклінічних умовах, тому амбулаторна карта має бути з вами. Якщо є талони викликів Швидкої допомоги – вони мають бути долучені до амбулаторної картки (бажано їх також ксерокопіювати).

За наявності у вас патології опорно-рухового апарату (переломи, артрозо-артрити, патологія хребта) слід взяти із собою рентгенівські знімки – бажано свіжі (не більше 1 місяця до дати огляду). У напрямку МСЕ у разі має бути їх опис. Якщо знімків багато (беріть все, що є – важливо оцінити динаміку захворювання) – бажано скласти їх у хронологічному порядку. Якщо ви страждаєте на гіпертонічну хворобу і за амбулаторною картою є кризи – можна акуратно зробити закладки кольоровими смужками (стікерами) на сторінках, де вони зафіксовані – це слід робити за останні 12 місяців до огляду.

Якщо за останній рік були лікарняні листи – бажано виписати на окремому аркуші – з якого та за яким числом, із зазначенням діагнозу та тривалості в днях. На жаль, лікарі не завжди докладно та якісно заповнюють цей пункт у напрямку на МСЕ.

Якщо є висновки вузьких фахівців (консультації: кардіолога, пульмонолога, нефролога, гастроентеролога, ортопеда-травматолога, нейрохірурга і т.д.) - отримані в інших лікувальних закладах - вони також повинні бути завірені печаткою цих установ (а не тільки особистою печаткою лікаря консультанта). Перевіряйте дати видачі висновків та паспортні дані до них.

Можуть знадобитися відомості про вашу освіту – для учнів – довідка про навчання з навчального закладу, для інших (особливо молодих працездатного віку) – копія та оригінал (його приносите із собою) диплома про освіту.

Трудова книжка (або її копія, засвідчена відділом кадрів) також надається на МСЕ. Бажано так само зробити ксерокопію паспорта (оригінал, зрозуміло, повинен бути при вас). Для працюючих – виробнича характеристика, із зазначенням умов праці та як хворий справляється зі своїми обов'язками (має бути зазначена дата її складання та обов'язково завірена печаткою підприємства).

Проходження комісії

Бажано взяти з собою на огляд чисте простирадло, оскільки при огляді в положенні лежачи на кушетці, вона знадобиться.

Правом першочергового виклику користуються: ветерани АТО, інваліди ВВВ та ліквідатори аварії на ЧАЕС. Тому якщо ви належите до однієї з перерахованих вище категорій – слід проінформувати про це комісію.

Візьміть із собою лікувальні препарати, які можуть стати вам у нагоді при можливо тривалому очікуванні виклику, в першу чергу це відноситься до хворих на цукровий діабет, гіпертонічну хворобу та ІХС. Тривалість огляду часу може коливатися від кількох десятків хвилин до кількох годин – залежно від завантаженості установи МСЕ.

Тому потрібно бути готовим до можливого тривалого очікування.

Враховуючи високу завантаженість більшості установ МСЕ, слід заздалегідь підготуватися до відповідей на питання, які будуть задаватися у процесі огляду.

Експерти, як правило, попередньо знайомляться з вашою медичною документацією – тому в процесі спілкування ставляться лише необхідні уточнюючі питання.

Відповідати слід точно на поставлене питання, уникаючи, по можливості, зайвих подробиць. і ваші особисті плани щодо працевлаштування (вважаєте ви себе повністю непрацездатним, маєте намір підшукати легшу роботу чи плануєте продовжити лікування за лікарняним листом) Задаються питання щодо амбулаторного лікування – які препарати, в якому дозуванні хворий щодня приймає.

Після опитування скарг хворий оглядається експертами, при необхідності і в положенні лежачи на кушетці. Деталізація огляду залежить від конкретних діагнозів, що є у даного хворого. колегіально, під час спільного обговорення, приймають експертне рішення. оголошується хворому.

Можливий варіант, коли вам запропонують дообстеження – якщо експерти вважатимуть, що для ухвалення остаточного рішення важливо отримати додаткові відомості, що характеризують стан вашого здоров'я.

В даній ситуації бажано, по можливості, погодитися, оскільки у ваших інтересах отримати додаткові відомості про стан свого здоров'я і тим самим підвищити точність винесеного рішення. рішення виноситиметься на підставі наявних документів та даних об'єктивного огляду.

Якщо ви не погоджуєтесь з прийнятим рішенням МСЕ, по-перше, слід зберігати спокій і не ображати співробітників установи МСЕ, які перебувають при виконанні своїх службових обов'язків. відповідні роз'яснення.
Коментарі
Олег | 20.09.24
62года заменил оба тазобедренных сустава!!! Какая группа мне положена!!!( Имеются проблемы со спиной и передвижением!!!))
Admin | 20.09.24
2-га